PIES PRZYJACIEL

Pies nasz wierny przyjaciel - żywienie, pielęgnacja, choroby, leczenie, zabawy, wychowanie psów, czyli wszystko co dotyczy naszych pupili.

Ogłoszenie

FORUM MIŁOŚNIKÓW PSÓW POWSTAŁO 17.08.2007R. JEST AKTYWNE I CIĄGLE ULEPSZANE. ZAPRASZAM DO REJESTRACJI.

#1 2007-09-08 17:34:32

Salem

Administrator

Punktów :   

Fundacja Dogolandia

Fundacja Dogolandia

Fundacja DOGOLANDIA powstała z inicjatywy młodych pedagogów, jak i osób kochających psy, aby pomagać
i uczyć właściwych relacji z psami. Działamy od 2004 roku, ale oficjalnie Fundacja DOGOLANDIA zarejestrowała swoją działalność w lutym 2006 roku.

Pracujemy przede wszystkim z dziećmi niepełnosprawnymi
i ich rodzicami na zajęciach indywidualnych, często jesteśmy zapraszani do przedszkoli, szkół specjalnych i ośrodków terapii zajęciowej w celu przeprowadzenia grupowych zajęć ogólnorozwojowych i edukacyjnych, uczących prawidłowego obcowania ze zwierzętami.

Praca w fundacji opiera się na wolontariacie. W fundacji pracują pedagodzy, psycholodzy, rehabilitanci, logopedzi, studenci, przewodnicy psów i inne osoby, które chcą pomagać i wiedzą, jak to robić.

PROWADZONE PRZEZ NAS ZAJĘCIA TERAPEUTYCZNE SĄ BEZPŁATNE


Cele
Cele dogoterapii

Wyłącznym celem działalności statutowej fundacji jest prowadzenie nieodpłatnej działalności pożytku publicznego
w następującym zakresie:

Prowadzenia działalności terapeutycznej z bezpośrednim udziałem psów w zakresie udzielania pomocy w leczeniu i rehabilitacji osób niepełnosprawnych, przewlekle chorych i niedostosowanych społecznie, szczególnie dzieci i młodzieży.

Propagowania terapii kontaktowej z udziałem psów, mającej na celu pomoc i rehabilitację osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym
i niedostosowanym społecznie.

Promowania pozytywnego oddziaływania psów
w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi w zakresie poprawy ich jakości życia oraz kondycji psychicznej i fizycznej.

Wszechstronnego przekazywania informacji o technikach i metodach stosowanych w terapii kontaktowej z udziałem psów.

Popierania akcji wprowadzania psów do placówek, gdzie wskazane jest prowadzenie terapii wspomagającej leczenie i rehabilitację osób niepełnosprawnych, przewlekle chorych i niedostosowanych społecznie z udziałem psów.

Prowadzenia i upowszechniania badań naukowych z zakresu działań terapeutycznych z udziałem psów.

Udzielania pomocy w integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych.

Prowadzenie działalności charytatywnej na rzecz osób niepełnosprawnych.

Fundacja realizuje swoje cele poprzez:

Organizowanie i prowadzenie terapii kontaktowej i zajęć terapeutycznych z udziałem psów, które mają na celu rehabilitację dzieci i osób dorosłych niepełnosprawnych i niedostosowanych społecznie w placówkach Oświatowych, placówkach Służby Zdrowia, mieszkaniach prywatnych, jak również w Domach Opieki Społecznej, Hospicjach, Młodzieżowych Ośrodkach Wychowawczych, Ośrodkach Szkolno – Wychowawczych, Domach Dziecka, Rodzinnych Domach Dziecka, Pogotowiach Opiekuńczych.

Organizowanie i prowadzenie szkoleń, kursów, spotkań, prelekcji, wystaw, pogadanek, kampanii informacyjnych oraz innych imprez w celu upowszechniania terapii i zajęć z udziałem psów.

Organizację i prowadzenie doradztwa metodycznego i edukacji.

Współpracę z innymi instytucjami krajowymi i zagranicznymi w zakresie wymiany doświadczeń w terapii osób niepełnosprawnych z udziałem psów.

Gromadzenie danych o organizacjach o podobnym profilu działania w kraju i za granicą oraz współpracę z nimi.

Współpracę z odpowiednimi organami administracji publicznej prowadzącymi działalność w zakresie zadań publicznych w formach wymienionych w art.5 Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Gromadzenie i wykorzystywanie aktualnej wiedzy naukowej o terapii osób niepełnosprawnych z udziałem psów.

Występowanie z wnioskami i opiniami do właściwych władz, urzędów, sądów, firm, instytucji pozarządowych, a także do osób prywatnych w sprawach niezbędnych do realizacji wyznaczonych celów Fundacji.

Opiniowanie projektów dotyczących terapii z udziałem zwierząt.

Szkolenie psów przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych, przewlekle chorych i niedostosowanych społecznie.

Zakładanie i prowadzenie placówek, ośrodków rehabilitacyjnych, terapeutycznych i opiekuńczych dla osób niepełnosprawnych, przewlekle chorych i niedostosowanych społecznie.

Przygotowywanie i rozpowszechnianie materiałów szkoleniowych, biuletynów, kalendarzy i innych materiałów i druków o pracy z psami.

Działalność szkoleniową i podnoszenie kwalifikacji członków Fundacji.

Zakup materiałów dydaktycznych, szkoleniowych, pomocy naukowych, sprzętu i wyposażenia lokali, w których prowadzona jest działalność Fundacji.

Organizację wolontariatu, korzystanie ze świadczeń wolontariuszy oraz ich szkolenie i promowanie.

Prowadzenie zajęć edukacyjnych, pokazów w placówkach oświatowych mających na celu szkolenie dzieci w zakresie obcowania ze zwierzętami.

Propagowanie terapii z udziałem psów poprzez reklamę publiczną i niepubliczną.

Składanie ofert na realizację zadań publicznych.

Inne przedsięwzięcia zmierzające do realizacji celów statutowych Fundacji.







źródło: http://www.fundacja-dogolandia.pl/

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wild-west.pun.pl www.piro.pun.pl www.gmas.pun.pl www.prawnicy.pun.pl www.polsriestudia.pun.pl